Grawerowanie laserem

Grawerowanie laserowe to efektywna, precyzyjna i trwała metoda znakowania metalów i nie metalów wykorzystująca wiązki laserowe.


Jest to popularna technika, która stosowana jest najczęściej do znakowania artykułów reklamowych, w celach marketingowych. Ta elegancka i ponadczasowa technika podnosi prestiż prezentu jakim mogą być, na przykład breloczki do kluczy, kubki, koszulki, opaski, bransoletki, kalendarze itp. Grawerowanie gadżetów reklamowych z określonym logotypem, zaprojektowanym specjalnie dla indywidualnego klienta sprawdza się przede wszystkim na twardych i trudnych materiałach.


Dzięki technice laserowej można grawerować na takich powierzchniach jak: metal, akryl, tkanina, gąbka, szkło, skóra, marmur, bambus, tektura, papier, plastyk, guma, silikon, glazura, drewno, kamień itp. Kolor graweru jest uzależniony od rodzaj materiału na którym wykonywane jest znakowanie.


Grawerowanie laserem jest świetną techniką znakowania artykułów reklamowych, która posiada wiele zalet. Jedną z nich jest precyzja osiągana przez komputerowe sterowanie wiązką laserową, dzięki której możemy wykonać nawet najbardziej skomplikowany projekt logotypu. Dzięki komputerowemu sterowaniu mamy też gwarancje, że cała partia artykułów przeznaczonych do grawerowania będzie miała identyczny logotyp. Ponadto jest to szybka i wydajna metoda pozwalająca na znakowanie wielu artykułów w krótkim czasie, a dzięki temu, że grawerowanie polega na usuwaniu zewnętrznej warstwy znakowanego artykułu, przez co logotyp jest nie jest wypukły, jest on odporny na wycieranie.